BG INNER - BLACK.png

מתגרשים ברע, מה עכשיו?

כשנראה שהדברים הולכים לכיונים לא נעימים, חשוב פי כמה וכמה להתייחס לנושא ברצינות! הדבר האחרון שתרצו לעשות זה להיות נונשלנטים ולכוות שהצדק יעשה את שלו. עליכם להתוכנן ולהיות מוכנים להפטעות, טריקים מלוכלים וחיפוש קבוע של הכביסה המלוכלכת שלכם - במטרה להטות את כף המאזניים נגדכם. על מנת להכין אתכם, משרדי הכין עבורכם תשובות על מגוון שאלות חשובות בנושא. הידע שתקבלו כאן יעזור לכם להיות מוכנים ולהתחמק מהטעיות הנפוצות ביותר!

לחצו על הכותרת לקבלת הסבר מלא

גירושין בשלום משתלמים לשני הצדדים


אתם יכולים לחשוב שזו אמירה ברורה מאליו, או שזו שטות גמורה. הכל תלוי בסיטואציות שנתקלתם בהן וזה ברור לחלוטין. אני הייתי עד למאות רבות של הליכי גירושין ואני יכול לומר לכם באופן חד משמעי שאם אתם בנקודה שבה האופציה לפשרה ופרידה בשלום היא ריאלית, כדאי לכם מאוד לבחון אותה. גירושין הם אירוע מורכב ורגיש. חייתם יחד, הייתה לכם ברית מסוימת, המטלות והתפקידים חולקו בינכם ואם תוסיפו לחישוב ילדים, עסק או רכוש משותף ועניין של פערים בהכנסות- הסיפור רק מסתבך. אם תבחרו להילחם על זכויותיכם מובן מאליו שכך יעשה גם הצד השני, כך מתווסף קושי חדש לגמריי למשוואה המסורבל מספיק. כעסים, אגו, חרדות ופחד מהעתיד לבוא הם רק תחילת הרשימה שמעכבת, מסבכת ובעיקר מייקרת לכם את התהליך. מנגד, כאשר אתם מסכימים שצריך פשוט לסיים את זה בצורה בוגרת ואחראית אתם בעצם חוסכים לעצמכם המון כאב ראש, עצבים וכסף. ביכולתכם לגשת לעורך דין משותף או לזוג עורכי דין שייצגו כל אחד לגופו ולהתחיל תהליך של גירושין בהסכמה. הליך גירושין בהסכמה , יאפשר לכם להגיע להסכם גירושין מאוזן, מתפשר ומבין שייצג את הזכויות והחובות של שניכם בצורה האופטימלית. קצת על כאב הראש שתחסכו מעצמכם:

  • מחיר - עלויות בגירושין בהסכמה נמוכות בהרבה
  • מהליך משפטי ארוך שגם עשוי להימשך שנים.
  • זמן - הליכים בבית משפט עשויים להימשך הרבה זמן.
  • תוכלו לחסוך לכם הרבה זמן ומשאבים שיוכלו להיות מופנמים לדברים אחרים.
  • יציבות - הסטטיסטיקה מראה שהסבירות שהסכמי גירושין בהסכמה יחזיקו מעמד לאורך זמן היא גבוהה הרבה יותר. בטווח הארוך, השקט שלכם שווה את זה.
  • שלום - אם לא פותחים מלחמה, לא מייצרים אויבים. אני בטוח שאתם לא רוצים שהאמא/אבא של הילדים שלכם ישנאו אתכם וינסו לגרום לילדיכם להסכים עם הצד שלהם.
  • [עוד יתרונות, כמה שבא לכם.]
וודאות ישנה בהליך גירושין בהסכמה בבית משפט איך וודאות אתם מוסרים לשופט את ההכרעה בסכסוך הזה והוא מכריע לפי שיקול דעתו בגירושין בהסכמה אתם שולטים על מה שיהיה כתוב בהסכם ביניכם לבין הצד השני.(בכפוף להסכמות שתגיעו אליהן בקיצור, אם האופציה מונחת על השולחן - לא כדאי לשלול אותה. אך במידה והיא לא רלוונטית למצבכם העיצה הטובה ביותר שאני יכול לתת לכם היא תבחרו עורך דין טוב! תמצאו באתר המון מידע לגביי גירושין רעים, כדאי לכם מאוד לבדוק את הנושא ולעשות בדק בית, לבדוק האם אתם חשופים או פגיעים ובעיקר לוודא שאתם לא עושים טעויות!
גירושין קורים לא רק בבית המשפט.


רבים נותנים לחשוב שהאנשים היחידים שיהיו מעורבים בהליך הגירושין שלהם יהיו עורכי הדין ובית המשפט או בית הדין הרבני, כמובן שזו טעות נפוצה, הרי זה יהיה פשוט מידי, לא?
בפועל, במידת הצורך ישנם אנשים מקצוע רבים שיתבקשו לתת שירותים כאלה ואחרים, בגלוי או בסתר, כדי לקדם את ההליך ולהטות את כף המאזניים לטובת דורש השירות.
בואו נדבר על כמה מאנשי המקצוע השכיחים ביותר בהליכי גירושין. אקטואר או רואה חשבון.
כמובן שאחד הנושאים העיקריים בגירושים הינו חלוקת הממון. לצורך כך יש להתייחס בהרבה פרטים חשובים ביותר מעבר לעניין הבסיסי של כמה כסף יש בבנק ומה ערך הבית.
מדובר במרכיבים כמו זכויות פנסיוניות , סוציאליות , במקרה של עסק -מוניטין עסקי, הכנסות עתידיות צפויות או התרומה של אחד בבני הזוג להצלחתו העסקית של השני. הכל חייב להילקח בחשבון כדי להציע את הפיתרון ההגיוני ביותר לחלוקה. אקטואר יידרש לבצע איזון משאבים בין בני הזוג. מטפל/ת רגשי
ליווי רגשי לעבור בשלום את תהליך הגירושין, ללוות את בני הזוג בהתמודדות מול הילדים ומול המשפחה המורחבת. יועצת לכלכלת המשפחה
שתלווה את בני הזוג ויחד אתם תבחן אופציות מגורים, שני הבתים צריכים להיות מעוצבים ומותאמים בהקשר של צרכי הילדים מה שמגביר את ההוצאות וגם באופן טבעי ההכנסות של התא המשפחתי יורדות וצריך להתאים את ההכנסות להוצאות שלאחר הגירושין.
וכן בחינת הוצאות המשכנתא ייתכן שתהא כאן המלצה למחזור או ריכוז הלוואות.
סוכן ביטוח למתגרשים
ישנם ביטוחים מיוחדים לבני זוג שמתגרשים , כמו כן יהיו שני נכסים שיצטרכו לבטח ועוד.
כמובן שהרשימה המלאה ארוכה מאוד, בשורה התחתונה עליכם להיות מוכנים לכך שהדברים האלה עתידים לבוא.
כדי לתת מענה לכל הצרכים הללו, משרדי נותן מענה כולל ומקיף ללקוחותיו, על מנת לתת להם את הראש השקט והביטחון שהכל מתנהל בצורה האופטימלית.
מה הכי חשוב לא לעשות בגירושים רעים


זה לא סוד שגירושים מביאים איתם לעיתים קרובות רוחות מלחמה עזות, אבל לפני שתבצעו פעולות שעלולות לסבך אתכם, כדאי שתבינו מה ההשלכות שאתם יכולים להביא על עצמכם.
מאמר זה יעסוק בטעויות הנפוצות ביותר בגירושין רעים, ואיך להימנע מהם.
1.אל תלכו לבית משפט לבד ו/או לביה"ד הרבני ללא יצוג.
בבית משפט יש שיח משפטי שמוכר לעורכי הדין ולבית המשפט. אתם, עם כל הכבוד, לא עורכי דין. אתם לא יודעים איך להכין מסמכים לבית המשפט ו/או לבית הדין. 2.אל תלכו עם הראש בקיר.
אתם צריכים לתכנן את הדברים ולגבש אסטרטגיה עם עורך הדין שלכם.
לבנות את התיק מהתחלה ולראות מה המטרות/היעדים שלכם, ולאן אתם רוצים להגיע. 3.אל תסמכו על מה שהדוד או החבר אומר. כבודם במקומם מונח, הם התגרשו אבל זה לא אומר שהמקרה שלהם דומה למקרה שלכם. 4.גירושין הם ענין ביניכם לבין בן הזוג שלכם. אל תערבו את הילדים.
ממילא יהיה להם קשה עם הגירושין שלכם, ואם תערבו אותם ו/או תנסו "להעביר" אותם לצד שלכם – יהיה להם עוד יותר קשה והם גם יכולים להפגע. כמו שכבר הבנתם, תכנון מוקפד הוא שם המשחק. אתם צריכים אסטרטגיה שלפיה אתם תפעלו, סטייה מהאסטרטגיה בדרך כלל תוביל לבעיות והסתבכויות. תנו לעורך הדין שלכם להוביל את המערכה.
הכל שווה בשווה? זה כבר לא עובד ככה


אנו חיים בעולם מודרני ושוויוני, הלא כך? התשובה הנכונה היא לא בכל המקרים. לבית המשפט ולבית הדין ישנה סמכות לחלק את הרכוש באופן לא שויוני בעיקר במקרים בהם קיימים פערים משמעותיים בהכנסות ובזכויות של בני הזוג ו/או במקרים של אלימות כלכלית או פיזית/או במקרים של הברחת רכוש על ידי מי מהצדדים.החלוקה יכולה להיות לפי שקול דעת בית המשפט כמו חלוקה של 75-25 או 60-40 על מנת לעשות צדק. זו היא דוגמה אחת מיני רבות כגון נכסים שבעלותם נקבעה לפני החתונה, השקעות פרטיות הרשומות על שם אחד מבני הזוג או אפילו אלימות פיזית ומילולית.
זכרו שכל מקרה הוא יחודי לגופו וכך תהיה גם פסיקת בית המשפט, לכן הדבר החשוב ביותר הוא לשתף פעולה עם עורך הדין שלכם במלוא יכולתכם, לתת לו את כל המידע שיכול להיות רלוונטי ולנהוג כפי שסיכמתם כשבניתם את האסטרטגיה לגירושין - התנהלותכם מול עורך הדין יכולה להיות המשקולת שתתה את כף המאזניים לאחד מהכיוונים.
הילדים שלכם הם לא כלי נשק!


הטעות מספר 1 בגירושין היא לפעול ללא התייעצות עם עורך דין, הטעות מספר 2 בגירושין היא לעשות מניפולציות על הילדים בכוונה להרע לבן זוגכם, אסביר. נתחיל מעובדת בסיס שנצתרך להסכים איתה, לא משנה כמה קטנים הם, הילדים שלכם מבינים מה קורה סביבם.
גם אם תעבדו עליהם, זה זמני. הם יגלו את האמת ויתאכזבו מכם, דבר שרע לכם קודם כל מהבחינה האנושית, ואחר כך מהבחינה המשפתית. בגירושין שבהם מעורבים ילדים כדאי היום לחשוב פעמיים לפני שאתם משתמשים בהם ככלי נשק. היום בתי המשפט ערים הרבה יותר לנושא של הגנה על הילד מפני הורה פוגעני ו/או לנושא מוגנות ילדים ו/או לנושא הבטחת הקשר בין הורה לבין ילדו. לאחרונה אף יצא נוהל של נשיאת בית משפט עליון שתפקידו להתוות מסגרת זמנים שתבטיח מתן מענה יעיל ומהיר למקרים האלו. הנוהל קובע כי במקרים אלו בית המשפט יקבע דיון בתוך 14 ימים מהגשת בקשה בנושאים הללו. הסתת ילד כלפי ההורה השני עשויה להתברר השגיאה פטלית וההורה שעשה כן עשוי לשלם מחיר כבד על כך. כמובן שיש מקרים שעשויים להיות גבוליים ובכל מקרה עליכם להיות עירניים ולפעול במהירות שכן לגורם הזמן יש חשיבות רבה.לסיכום גם בהליך גירושין הישארו דוגמה טובה לילדיכם. זה עשוי לתגמל אתכם גפן האישי והן הפן המשפטי.
החלטתי להתגרש, מה לעשות עכשיו?


מדובר בצעד גדול, כולם נלחצים ואף אחד לא יודע בדיוק מה עליו לעשות, הכל בסדר.
הצעד הראשון שלכם חייב להיות איסוף חומרים ומידע מאוד רלבנטי בין אם אתם חוששים מהליך גירושין מכוערים ו/או שלא בהסכמת בן או בת הזוג, אך גם אם נראה שהכל בסדר! זה נכון בעיקר במקרים שבהם אתם לא מעורבים בכל המתרחש בפיננסים או הרכוש המשפחתי. המון אנשים לא עושים זאת מראש, ואז הם מגיעים לעורך הדין לא מוכנים, רק בשביל לשמוע מילים אלה בדיוק ולחזור הבייתה לחפש מסמכים. הצעד הראשון הוא ללא ספק לקחת הרבה אוויר ואז לפנות לעורך דין מנוסה בעניני משפחה להתייעצות.
זכרו שעל טעויות משלמים, אך אם תפעלו נכון ובעיקר תפעלו בזמן, אתם תדעו לטעות הרבה פחות.
כמה עוד כסף תפסיד עד הגירושים?


האם גם אתה חושב שעדיף להישאר בזוגיות גרועה כזו שאתם לא מדברים אלא רק בהודעות אפילו בתוך הבית? יש זוגות שמדברים רק בוואטסאפ, גם כששניהם בבית. זה מה שאתה רוצה בשביל עצמך? מה מפחיד כלכך בלעשות את הצעד ולסיים עם זה? מניסיוני, ברוב המקרים מדובר בהחלטה פיננסית שמונעת מפחד, מה שאנשים נוטים להתעלם ממנו, הוא שכל יום בלי החלטה הוא עוד כסף שנאבד. ההכנסות שלך, הבונוסים, מימוש האופציות במקום העבודה וכספים רבים אחרים הולכים להתחלק בינכם, כנראה באזור החצי חצי. זאת אומרת, שכל יום שאתה יושב ולא עושה כלום, אתה מוותר על 50 אחוז הכספים שלך לטובת החלוקה במועד הגירושים. מדובר בהרבה מאוד כסף, במיוחד כשהוא נאגר במשך שנים - במילים אחרות, הדחיינות הזו יקרה לך מאוד! סנטימנטים בצד, אתה צריך לחשוב על הדברים האלה מאוד ברצינות. צור קשר עכשיו ותוכל לגלות איך: * לבנות אסטרטגיה איך לשמור על הנכסים שלך * לבנות את הדרך לחופש כלכלי *לראות את ילדיך ואף לאפשר להורייך לראות אותם * לבנות את הדרך לבניית משפחה חדשה עבורך בעתיד *ועוד סוגיות רבות אחרות! זמן = כסף, בטח ובטח כשמדובר בגירושים. תפסיק להסס ותתחיל לחשוב. ליצירת קשר השאירו פרטים או התקשרו: 08-9362-513 רוצים לגלות עוד? קראו באתר! https://www.rbadv.co.il/ רזיאל בלום - עורך דין ונוטריון.

האתר מתעדכן באופן יום-יומי! הישארו מעודכנים כדי לא לפספס כלום.