BG INNER - WHITE.png

מתגרשים בטוב, מה עכשיו?

הדבר החשוב ביותר הוא - אל תהיו שאננים ואל תמהרו יותר מידי.
הסכם גירושין הוא אחד המסמכים החשובים ביותר שתחתמו עליו בחיים שלכם, אתם צריכים לחשוב על כל פרט הנוגע לגירושין והתוצאות הנובעות ממנו, גם על פרטים שנראים שוליים.
עורך דין מנוסה יוכל לערוך עבורכם הסכם גירושין אשר יכלול את כל הדברים החשובים ביותר ואשר ימנע מחלוקות בעתיד.ההסכם טעון אישור בית משפט למשפחה או בית הדין הרבני.
להגיע חד פעמית ,בוודאי עדיף  על הגעה מספר רב של פעמים דבר שקיים בעת סכסוך ממושך  הכרוך אף בהשקעה זמן  רבה ובעלויות בלתי מבוטלות.

לחצו על הכותרת לקבלת הסבר מלא

גירושין בשלום משתלמים לשני הצדדים


אתם יכולים לחשוב שזו אמירה ברורה מאליו, או שזו שטות גמורה. הכל תלוי בסיטואציות שנתקלתם בהן וזה ברור לחלוטין. אני הייתי עד למאות רבות של הליכי גירושין ואני יכול לומר לכם באופן חד משמעי שאם אתם בנקודה שבה האופציה לפשרה ופרידה בשלום היא ריאלית, כדאי לכם מאוד לבחון אותה. גירושין הם אירוע מורכב ורגיש. חייתם יחד, הייתה לכם ברית מסוימת, המטלות והתפקידים חולקו בינכם ואם תוסיפו לחישוב ילדים, עסק או רכוש משותף ועניין של פערים בהכנסות- הסיפור רק מסתבך. אם תבחרו להילחם על זכויותיכם מובן מאליו שכך יעשה גם הצד השני, כך מתווסף קושי חדש לגמריי למשוואה המסורבל מספיק. כעסים, אגו, חרדות ופחד מהעתיד לבוא הם רק תחילת הרשימה שמעכבת, מסבכת ובעיקר מייקרת לכם את התהליך. מנגד, כאשר אתם מסכימים שצריך פשוט לסיים את זה בצורה בוגרת ואחראית אתם בעצם חוסכים לעצמכם המון כאב ראש, עצבים וכסף. ביכולתכם לגשת לעורך דין משותף או לזוג עורכי דין שייצגו כל אחד לגופו ולהתחיל תהליך של גירושין בהסכמה. הליך גירושין בהסכמה , יאפשר לכם להגיע להסכם גירושין מאוזן, מתפשר ומבין שייצג את הזכויות והחובות של שניכם בצורה האופטימלית. קצת על כאב הראש שתחסכו מעצמכם:

  • מחיר - עלויות בגירושין בהסכמה נמוכות בהרבה
  • מהליך משפטי ארוך שגם עשוי להימשך שנים.
  • זמן - הליכים בבית משפט עשויים להימשך הרבה זמן.
  • תוכלו לחסוך לכם הרבה זמן ומשאבים שיוכלו להיות מופנמים לדברים אחרים.
  • יציבות - הסטטיסטיקה מראה שהסבירות שהסכמי גירושין בהסכמה יחזיקו מעמד לאורך זמן היא גבוהה הרבה יותר. בטווח הארוך, השקט שלכם שווה את זה.
  • שלום - אם לא פותחים מלחמה, לא מייצרים אויבים. אני בטוח שאתם לא רוצים שהאמא/אבא של הילדים שלכם ישנאו אתכם וינסו לגרום לילדיכם להסכים עם הצד שלהם.
  • [עוד יתרונות, כמה שבא לכם.]
וודאות ישנה בהליך גירושין בהסכמה בבית משפט איך וודאות אתם מוסרים לשופט את ההכרעה בסכסוך הזה והוא מכריע לפי שיקול דעתו בגירושין בהסכמה אתם שולטים על מה שיהיה כתוב בהסכם ביניכם לבין הצד השני.(בכפוף להסכמות שתגיעו אליהן בקיצור, אם האופציה מונחת על השולחן - לא כדאי לשלול אותה. אך במידה והיא לא רלוונטית למצבכם העיצה הטובה ביותר שאני יכול לתת לכם היא תבחרו עורך דין טוב! תמצאו באתר המון מידע לגביי גירושין רעים, כדאי לכם מאוד לבדוק את הנושא ולעשות בדק בית, לבדוק האם אתם חשופים או פגיעים ובעיקר לוודא שאתם לא עושים טעויות!
גירושין קורים לא רק בבית המשפטרבים נותנים לחשוב שהאנשים היחידים שיהיו מעורבים בהליך הגירושין שלהם יהיו עורכי הדין ובית המשפט או בית הדין הרבני, כמובן שזו טעות נפוצה, הרי זה יהיה פשוט מידי, לא?
בפועל, במידת הצורך ישנם אנשים מקצוע רבים שיתבקשו לתת שירותים כאלה ואחרים, בגלוי או בסתר, כדי לקדם את ההליך ולהטות את כף המאזניים לטובת דורש השירות.
בואו נדבר על כמה מאנשי המקצוע השכיחים ביותר בהליכי גירושין. אקטואר או רואה חשבון.
כמובן שאחד הנושאים העיקריים בגירושים הינו חלוקת הממון. לצורך כך יש להתייחס בהרבה פרטים חשובים ביותר מעבר לעניין הבסיסי של כמה כסף יש בבנק ומה ערך הבית.
מדובר במרכיבים כמו זכויות פנסיוניות , סוציאליות , במקרה של עסק -מוניטין עסקי, הכנסות עתידיות צפויות או התרומה של אחד בבני הזוג להצלחתו העסקית של השני. הכל חייב להילקח בחשבון כדי להציע את הפיתרון ההגיוני ביותר לחלוקה. אקטואר יידרש לבצע איזון משאבים בין בני הזוג. מטפל/ת רגשי
ליווי רגשי לעבור בשלום את תהליך הגירושין, ללוות את בני הזוג בהתמודדות מול הילדים ומול המשפחה המורחבת. יועצת לכלכלת המשפחה
שתלווה את בני הזוג ויחד אתם תבחן אופציות מגורים, שני הבתים צריכים להיות מעוצבים ומותאמים בהקשר של צרכי הילדים מה שמגביר את ההוצאות וגם באופן טבעי ההכנסות של התא המשפחתי יורדות וצריך להתאים את ההכנסות להוצאות שלאחר הגירושין.
וכן בחינת הוצאות המשכנתא ייתכן שתהא כאן המלצה למחזור או ריכוז הלוואות.
סוכן ביטוח למתגרשים
ישנם ביטוחים מיוחדים לבני זוג שמתגרשים , כמו כן יהיו שני נכסים שיצטרכו לבטח ועוד.
כמובן שהרשימה המלאה ארוכה מאוד, בשורה התחתונה עליכם להיות מוכנים לכך שהדברים האלה עתידים לבוא.
כדי לתת מענה לכל הצרכים הללו, משרדי נותן מענה כולל ומקיף ללקוחותיו, על מנת לתת להם את הראש השקט והביטחון שהכל מתנהל בצורה האופטימלית.
גם כשהכל טוב, צריך להיות בטוחים


זה בסדר לסמוך על בן/בת הזוג שלכם, אפילו בהליכי גירושין זה מתקבל, הרי יש לכם את הסיבות, אתם מכירים אותו/ה טוב מכולם, אבל כאן נכנס תפקידו של עורך הדין. הוא לא אמור לסמוך, הוא אמור להיות בטוח.גם אם נראה שאתם עושים הכל בצורה הכי מכובדת ומכבדת שיש, מדובר בהליך חשוב ומשמעותי ואסור לפספס שום דבר.אני אומר זאת בביטחון על סמך הניסיון האישי שלי, אתם אף פעם לא יכולים לדעת מבלי לבדוק!ישנם סיפורים קשים על חשבונות בנק שהוסתרו, נכסים שלא ידעו עליהם ואפילו חובות עתק שהצטברו בלי ידיעת אחד מבני הזוג.תפקידו של עורך הדין הוא להיות בטוח, לטובתכם.
הכל שווה בשווה? זה כבר לא עובד ככה


אנו חיים בעולם מודרני ושוויוני, הלא כך? התשובה הנכונה היא לא בכל המקרים. לבית המשפט ולבית הדין ישנה סמכות לחלק את הרכוש באופן לא שויוני בעיקר במקרים בהם קיימים פערים משמעותיים בהכנסות ובזכויות של בני הזוג ו/או במקרים של אלימות כלכלית או פיזית/או במקרים של הברחת רכוש על ידי מי מהצדדים.החלוקה יכולה להיות לפי שקול דעת בית המשפט כמו חלוקה של 75-25 או 60-40 על מנת לעשות צדק. זו היא דוגמה אחת מיני רבות כגון נכסים שבעלותם נקבעה לפני החתונה, השקעות פרטיות הרשומות על שם אחד מבני הזוג או אפילו אלימות פיזית ומילולית.
זכרו שכל מקרה הוא יחודי לגופו וכך תהיה גם פסיקת בית המשפט, לכן הדבר החשוב ביותר הוא לשתף פעולה עם עורך הדין שלכם במלוא יכולתכם, לתת לו את כל המידע שיכול להיות רלוונטי ולנהוג כפי שסיכמתם כשבניתם את האסטרטגיה לגירושין - התנהלותכם מול עורך הדין יכולה להיות המשקולת שתתה את כף המאזניים לאחד מהכיוונים.
החלטתי להתגרש, מה לעשות עכשיו?


מדובר בצעד גדול, כולם נלחצים ואף אחד לא יודע בדיוק מה עליו לעשות, הכל בסדר.
הצעד הראשון שלכם חייב להיות איסוף חומרים ומידע מאוד רלבנטי בין אם אתם חוששים מהליך גירושין מכוערים ו/או שלא בהסכמת בן או בת הזוג, אך גם אם נראה שהכל בסדר! זה נכון בעיקר במקרים שבהם אתם לא מעורבים בכל המתרחש בפיננסים או הרכוש המשפחתי. המון אנשים לא עושים זאת מראש, ואז הם מגיעים לעורך הדין לא מוכנים, רק בשביל לשמוע מילים אלה בדיוק ולחזור הבייתה לחפש מסמכים. הצעד הראשון הוא ללא ספק לקחת הרבה אוויר ואז לפנות לעורך דין מנוסה בעניני משפחה להתייעצות.
זכרו שעל טעויות משלמים, אך אם תפעלו נכון ובעיקר תפעלו בזמן, אתם תדעו לטעות הרבה פחות.
להתגרש או לא להתגרש זאת השאלה?


סיבות לא חסר. כל כך הרבה זוגות רוצים להתגרש - והקולות עוצרים בעדם. כעורך דין שמעתי כמעט את כולם. את אלה שאומרים להם שזו טעות חייהם, שהעומס הנפשי והכלכלי יטיש אותם, ואם לא זה אז החרטה כבר תעשה את שלה. וזה מבלי לדבר על משפטי המפתח של כל היועצים הללו, כמו; "ומה עם הילדים? מה הם עשו? איך אתם תפילו את זה עליהם?!" אני רוצה לומר לכם, זה בסדר ולגיטימי לפחד מצעדים גדולים. פעמים רבות אנשים יעדיפו להתמודד עם המון כאב, פחד או שחיקה, זה הרי בטוח יותר מהלא נודע, לא כך? אבל הרבה פעמים הצעד הזה נראה מפחיד רק מרחוק, במיוחד כשזהו צעד הדדי בינכם לבין בת/בן הזוג שלכם/ן. כי כשמתגרשים בטוב, כל הסטריאוטיפים שאתם מכירים עפים מהחלון. פתאום יש שיח מכבד, פתאום רואים אחד את השני ומבינים. הדבר מייצר הסכמות והבנות עם המון הגינות ורצון משותף לשמור על יחסים תקינים. לפתע גם, מבינים שאולי זה דווקא יעשה טוב לילדים, להיפרד בטוב, לשמור על קשר חברי והורי תקין. ממש עולם אחר, "לא מה שראיתם בסרטים". אז אם אתם דואגים שהצעד הזה "יהרוס את החיים שלכם", תזכרו שיש גם דרך אחרת.

האתר מתעדכן באופן יום-יומי! הישארו מעודכנים כדי לא לפספס כלום.